Drobný rybářský adrenalin

18.11.2009 13:22

Jednoho večera jsme náš vůz zakotvili v přístavu nedaleko města Takaka. Místo vypadalo rybářsky nadějně, a tak, zatím co Lenka připravovala večeři, rozbalil jsem rybářské náčiní a pustil se do toho. Nebyla to však žádná sláva. V moři bylo asi pouze velké množství malých rybiček, které návnadu z háčku během pár minut otrhaly, ale sami se chytit nechtěly. Takže zatím co Lenka připravovala krmení pro mě, já úspěšně krmil rybičky a kochal se společností tuleně, který se připlaval kouknout, co že to tam dělám.

Když Lenka dovařila, byla již trochu tma a tak mi k vodě donesla čelovku , abych mohl vše zase pobalit. A najednou záběr. Cítím, že je to něco většího, ale neklepe to sebou jako většina ryb, táhne za vlasec ale docela silně. Zatím ještě není přes tmu vidět co to je, ale Lenka volá „tučňák!!! Tys chytil tučňáka“. A opravdu, asi metr ode mne z moře vyběhnul tučňák a běžel se schovat  mezi kameny. Naštěstí si však nenesl háček v zobáku. Na háček se totiž chytil žralok. A aby toho nebylo málo v závěsu za ním plul další menší, asi mládě. Přesto,  že měl žralok zhruba půl metru, zoubků měl hodně. Byla by to lákavá večeře, mládě však pořád rejdilo kolem břehu, rozhodli jsme se tedy darovat žralokovi svobodu.

Seběhlo se vše nějako rychle, že Lenka téměř nestihla fotit, zážitek to však byl hodně silný.

Podle letáčku z mořského akvária si myslíme, že se jednalo o žraloka „Seven Gill“ (sedmiploutvého). Pokud však někdo víte o jaký druh šlo, neváhejte napsat do diskuse pod lánkem :)

 

—————

Zpět


/album/a/zralok-1-jpg1/

—————

/album/a/zralok-2-jpg1/

—————

/album/a/zralok-3-jpg1/

—————

—————


Nebyly nalezeny žádné příspěvky.